В епоху Інтернету та інформатизації суспільства соціальні мережі відіграють все значнішу роль у нашому житті. Вони задають основні теми та напрями для комунікації, забезпечують спілкування на відстані, дозволяють відслідковувати життя інших людей, а також, створюють зразки та еталони для наслідування.
Ідеальне життя з ідеальним виглядом, ідеальними стосунками та досягненнями, саме таке соціальні мережі пропонують сучпсникам. Нові посилання надихають і стимулюють користувачів мережі...
Само по собі спілкування в інтернеті не є негативним і може сприяти самореалізації особистості, досягненню успіху у різних сферах життя. Однак для деяких людей прагнення до досконалості та бездоганності може набувати деструктивних форм, що відображаються у ірраціональних переконаннях та дезадаптивних формах поведінки (страх невдачі, надмірна самокритика, постановка недосяжних цілей).
Соціальні мережі постійно демонструють недосяжні еталони краси та успіху, які відірвані від реальності, і тому виступають значущим фактором, що змушує психічно страждати користувачів. Некритичне споглядання еталонів успіху та досконалості у соціальних публікаціях та постах супроводжується тенденцією до заниженої оцінки власної поведінки та результативності. При цьому знецінюються всі результати та досягнення.
Тому з метою збереження психологічного здоров’я слід дотримуватись таких рекомендацій для користувачів соціальних мереж:
1) при публікації своїх матеріалів слід розуміти, що кількість вподобань не може визначити, наскільки людина успішна та талановита;
2) варто перестати порівнювати себе з іншими людьми в соціальній мережі, оскільки їхня самопрезентація не завжди відповідає реальному життю;
3) замість того, щоб зосереджуватись на активності та успіхах інших людей, варто зосередитись на власних цілях та амбіціях; варто порівнювати лише власні досягнення на різних етапах життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар